Jak malować ściany po farbie klejowej?

Maluj SamRemont

Farba klejowa to farba popularna w latach 70 i 80 XX wieku. Jest to farba sucha w postaci proszku, którą rozrabia się z wodą przed malowaniem. Kiedyś bardzo popularna, ale od czasu farb emulsyjnych nowej generacji (akrylowych, winylowych, lateksowych) prawie wyszła z użytku.

Jak malować ściany po farbie klejowej?

Farby klejowe stanowią mało stabilne podłoże i w związku z tym powinno się na nie nanosić tylko farby tego samego typu. Metodą aplikacji tej farby pozostaje pędzel, który mocniej związuje z podłożem. Nie zaleca się malowania wałkiem malarskim. Chcąc przemalować ścianę emulsją nowej generacji należy całą farbę klejową usunąć. Dlatego też farba klejowa nadal jest w sprzedaży i często stosuje się ją do renowacji ścian pomalowanych tym produktem. W naszym sklepie Maluj Sam w Siedlcach cały czas mamy ją w ofercie.

Jak sprawdzić, czy ściana pomalowana jest farbą klejową?

Dosyć skuteczną metodą jest kilkukrotne potarcie ściany mokrą dłonią. Jeśli farba zaczyna odchodzić i „wałkować się” to znaczy, że powłoka jest słabo związana z podłożem i prawie na pewno pomalowana była farbą klejową.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ilość głosów:5, Średnia: 4,60 z 5)

Loading...