Malowanie glazury – jak i czym. Czy mogę pomalować glazurę?

Maluj SamRemont

Malowanie glazury jest obecnie bardzo popularne, głównie ze względu na łatwość takiego remontu. Wizja zerwania istniejącej glazury i położenie nowej zjeżyła niejeden włos. A malowanie glazury to nie tylko łatwy i szybki remont – efekt jest naprawdę dobry!

Malowanie glazury polecamy wykonać za pomocą systemu farb marki Tikkurila. Wszystko wykonujemy w trzech etapach, a proces jest szybki i ekologiczny. Poniższe produkty są nietoksyczne, bezzapachowe, nie potrzebujemy rozcieńczalników – do mycia narzędzi służy woda.

Etap pierwszy – przygotowanie podłoża

W pierwszej kolejności podłoże należy przygotować. Glazurę myjemy, odtłuszczamy, powierzchnię szkliwioną zaleca się zmatowić papierem ściernym.

Etap drugi – gruntowanie

Tikkurila Otex Akva. Malowanie Glazury.

Tikkurila Otex Akva

Tikkurila Otex Akva to farba gruntująca przeznaczona do malowania wewnętrznych powierzchni wymagających specjalnej przyczepności. Dobrze przylega na powierzchniach takich jak: szkło, płytki, powierzchnie z włókna szklanego, plastik PCV, aluminium, ocynkowane blachy, itp. Jak widać to doskonały produkt do pomalowania niechłonnej powierzchni takiej jak glazura.

Po zagruntowaniu powierzchni farbą Otex Akva należy odczekać minimum 5 godzin zanim przejdziemy do etapu trzeciego.

Etap trzeci – malowanie glazury

Tikkurila Everal Aqua. Malowanie glazury.

Tikkurila Everal Aqua

Tikkurila Everal Aqua Semi Matt [40] to emalia akrylowa o wysokiej trwałości. Produkt jest emalią uniwersalną do malowania powierzchni min. drewnianych, metalowych oraz glazury (po uprzednim zagruntowaniu gruntem Otex).

Everal Aqua dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej (ponad 13 tysięcy kolorów) w systemie komputerowego mieszania kolorów. Poza wersją półmatową farba występuje również w macie oraz połysku.

W przypadku farby nawierzchniowej zaleca się nałożenie dwóch warstw w odstępie minimum 4 godziny.

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ilość głosów:3, Średnia: 4,67 z 5)
Loading...