Kolory Trendowe 2016 według NCS

Kolory Trendowe 2016 NCS

Kolory Trendowe 2016

We wcześniejszym artykule Kolory roku 2016 prezentowaliśmy przewidywania odnośnie kolorów na rok 2016 przedstawione przez kilka znaczących firm takich jak  AkzoNobel, PPG, Śnieżka, Pantone oraz inne.

Wizja NCS i Global Color Research

Dziś mamy przyjemność przedstawić Kolory Trendowe 2016 przygotowane przez NCS AB ze Sztokholmu we współpracy z brytyjskim Global Color Research. Wydawnictwo pod nazwą COLOUR TRENDS 2016+ składa się z 20 stron formatu A6. Przeznaczone jest dla projektantów wnętrz na rok 2016 oraz lata kolejne. Książeczka zawiera cztery linie kolorystyczne, z których każda posiada sześć propozycji odcieni wraz z notacją koloru w systemie barw NCS.

TREND #01: EQUATORIAL & ENERGETIC

Trend zawiera propozycje kolorów celebrujących energię i klimat regionu równikowego. Inspiruje się florą i fauną tropików. Inspiracją do stworzenia tego trendu są Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2016 roku w Brazyli. Propozycja zawiera żywe, nasycone, optymistyczne barwy.

TREND #02: RAW & ATMOSPHERIC

Drugi trend jest surowy. Łączy industrialną surowość oraz zwiększającą się świadomość na temat zachowywania naturalnego środowiska. Kolory w tym trendzie  są spokojne, stonowane, a barwy ziemiste, rdzawe i metaliczne.

TREND #03: AQUATIC & MYSTIFYING

Trzeci trend nawiązuje do wody oraz spektrum kolorów z nią związanych. Zawiera kontrasty kolorystyczne pomiędzy spokojnymi morskimi barwami błękitów i turkusu, a intensywnymi – prawie luminescencyjnymi, które stanowią wyraziste dopełnienie.

TREND #04: RICH & SENSUAL

Ostatni w wydawnictwie trend jest bogaty i zmysłowy. Trend powstał na cześć uhonorowanej Pokojową Nagrodą Nobla pakistańskiej dziewczynki o imieniu Malala Yousafzai, która została postrzelona za wypowiadanie odważnych słów o powszechnym dostępie do edukacji dla dziewcząt. Trend łączy kobiece nastroje wraz z tradycyjnymi barwami symbolizującymi moc.

Dostępność

Dla naszych klientów udostępniamy tą publikację do wglądu w naszym punkcie Maluj Sam w Siedlcach przy ulicy Floriańskiej 11. Posiadamy też możliwość przygotowania na życzenie każdego koloru według tego wzornika jako farby do ścian, czy też mebli.

Źródła

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Bądź pierwszą osobą, która to oceni!)
Loading...

Leave a Reply