Inspiracje Magnat na rok 2016

Inspiracje Magnat

Marka Magnat opublikowała swoją wizję inspiracji na nadchodzący rok. Podejście jest szersze, niż jedynie zaprezentowanie kolorów roku. Czym wyróżniają się inspiracje Magnat na 2016 rok?

Kolory roku 2016

W poprzednim artykule na temat Kolorów Roku 2016 zaprezentowaliśmy kilka wizji producentów farb i firm zajmujących się kolorami na temat inspiracji kolorystycznych. Firmy prezentowały jeden lub kilka kolorów, które były prognozą na popularne barwy tego roku.

Nie inaczej postąpił NCS (patrz: Kolory Trendowe 2016 według NCS) prezentując ciekawie umotywowane kolorystyczne trendy.

Inspiracje Magnat na rok 2016

Inspiracje Magnat to wielowymiarowe recepty na wykonanie pewnej stylistyki. Kolory są oczywiście ich ważną częścią, ale liczą się także dodatki i wykonanie. Kolory zaczerpnięte są z palety farb MAGNAT CERAMIC. Jako dodatki proponowane są między innymi systemy dekoracyjne MAGNAT Style, które dają spore pole do wyrażania własnych aranżacji.

Na zestaw inspiracji składają się cztery stylistyki:

Aquatic – skandynawski raj

Widoczna w nagłówku stylistyka to dobrze znana i ciągle ceniona przez projektantów „skandynawska prostota”. Jasne, optycznie powiększające przestrzeń, barwy w odcieniach bieli, szarości, błękitu. Do tego meble bielone lub z jasnych gatunków drewna. Magnat zaleca też połączenie takiego wystroju z akcentem na ścianie imitującym kamień oraz z dodatkami z barwionego szkła.

Vintagemix – przeszłość z nutą nowoczesności

Inspiracje Magnat

Źródło: www.magnatfarby.pl

Stylistyka Vintage to ciepło i przytulność. To przewaga odcieni brązu, ochry, terakoty, oliwki, żółcieni. Dodatki powinny mieć odcienie złota. Jako dodatki w wyposażaniu według tej stylistyki drewno to podstawa: deski, panele, boazerie. Czyli drewno na podłodze, ścianach a nawet suficie.

Loveloft – industrialnie z akcentem energetycznego koloru

Inspiracje Magnat

Źródło: www.magnatfarby.pl

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej, otwartej przestrzeni, możemy skorzystać z inspiracji stylistyką loftu. Idealne będą dodatki z materiałów takich jak: beton, żywica, stal, aluminium czy miedź. Do tradycyjnych dla loftów odcieni szarości Magnat proponuje ocieplające akcenty w kolorach czerwieni i pomarańczu. Funkcjonalne części mieszkania na otwartej przestrzeni można oddzielić przeszklonymi ściankami.

Graphicolour – kolor i grafika

Inspiracje Magnat

Źródło: www.magnatfarby.pl

Czwarta propozycja to stylistyka nastawiająca się na motywy geometryczne. Ściany pomalować możemy w ciekawe wzory i kształty akcentując neutralne tło wyraźnymi barwami czerwieni, koralu, niebieskiego. Dodając do tego metaliczne efekty dekoracyjne w odcieniach srebra, złota i  miedzi uzyskamy przebojowe projekty pełne życia. Jako wyposażenie doskonałe będą ażurowe meble w prostej formie najlepiej z dodatkiem cienkich, metalowych prętów.

Źródło:

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Bądź pierwszą osobą, która to oceni!)
Loading...

Leave a Reply