Trudne sprawy (rozwiązanie)

Podczas remontów zdarzają się sytuacje nietypowe lub takie które przysparzają mnóstwa pracy i frustracji. Warto wiedzieć jak poradzić sobie z takimi krytycznymi sytuacjami szybko i skutecznie.

Są na rynku dwa produkty do zadań specjalnych, które warto znać. Odpowiednie ich wykorzystanie może bardzo ułatwić życie.


Renostyl _sm

Renostyl Plus – farba gruntująca na plamy marki Dekoral.

Farba gruntująca do izolowania plam po zaciekach wodnych, sadzy, nikotynie i tłuszczach.

Długotrwale zabezpiecza powłokę farby przed działaniem wilgoci i rozwojem grzybów pleśniowych w pomieszczeniach takich jak łazienki, kuchnie, pływalnie, browary, piekarnie, pralnie itp.Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

.

.

.


Tikkurila_Otex_Adhesion_Primer_sm

Otex Adhesion Primer – grunt na trudne podłoża marki Tikkurila.

Farba zapewnia bardzo dobrą przyczepność do problematycznych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Otex doskonale przywiera do takich podłoży jak: szkło, płytki ceramiczne, włókno szklane, drewno, PVC, ocynkowane płyty metalowe, aluminium oraz podłoża uprzednio malowane farbami alkidowymi lub utwardzanymi kwasami. Jednocześnie jego wykończenie jest głęboko matowe, więc stanowi dobry podkład pod farby nawierzchniowe.

Produkt ten jest częścią systemu mieszania kolorów Avatint, więc można zamówić go w dowolnym kolorze. Jednakże przy jasnych barwach odwzorowanie koloru ze wzornika jest tylko przybliżone. Biorąc pod uwagę, że jest to farba gruntująca, na którą należy położyć warstwę nawierzchniową to nie jest wielkim problemem. Dodatkowe informacje na stronie producenta.


Przykłady

Zalanie mieszkania przez sąsiada niestety zdarza się. Wyschnięte zacieki wodne są trudne do zamalowania i często nawet kilkukrotne przemalowanie ich farbą do sufitów nie poprawia sytuacji. Farba izolująca Renostyl Plus rozwiązuje sprawę już za pomocą jednej warstwy, na którą można już bezpiecznie nakładać każdą inną farbę do sufitów.


Plamy z tłuszczu, nikotyny, czy pozostałości po grzybach pleśniowych są szczególnie uciążliwe, ponieważ próby zamalowania ich farbami do ścian i sufitów kończą się ponownym pojawieniem się plamy w krótkim okresie czasu. W tym przypadku, farba izolująca Renostyl Plus rozwiąże problem szybko i znacząco skróci czas remontu.


Szkło i ceramika to podłoża bardzo trudne dla farb z powodu swojej zerowej chłonności i bardzo słabej przyczepności. Jednak trwałe malowanie szkła lub nawet przemalowanie glazury – co eliminuje problem dużego remontu ze skuwaniem starych płytek ceramicznych i szpachlowaniem podłoża – jest możliwe dzięki farbie gruntującej Otex.


Często dużym problemem jest pozbycie się lamperii ściennej (błyszczącej powłoki farby ftalowej). Najczęściej wiąże się to ze żmudnym, mechanicznym usuwaniem farby ze ściany i szpachlowaniem całego podłoża przed pomalowaniem farbą do ścian. Dzięki farbie gruntującej Otex, ktróra przywiera do lamperii bardzo mocno i umożliwia przemalowanie jej każdą nowoczesną farbą do ścian, można rozwiązać ten problem szybko i czysto.

Leave a Reply