Farba o efekcie aksamitu – dekoracja o wrażeniu miękkiej tkaniny.

Farba o efekcie aksamitu

Dekoracyjna farba o efekcie aksamitu to wyjątkowo elegancki efekt, którym możemy ozdobić swoje wnętrza. Jest to siostrzany produkt do już opisywanej przez nas farby o efekcie rosy.

Dekoracja o efekcie aksamitu z serii produktów do zdobienia wnętrz Francesco GUARDI Collezione jest farbą, która – jak głosi strona producenta – pozwala otrzymać efekty kolorystyczne i wrażenia dotykowe podobne do tych, jakimi charakteryzowały się antyczne materiały obiciowe w Damaszku.

Farba o efekcie aksamitu – wrażenia i efekty.

Rzeczywiście w porównaniu z wyraźnym, surowym wrażeniem jakie daje efekt rosy, farba o efekcie aksamitu wizualnie i dotykowo wydaje się być delikatna i miękka.

Farba o efekcie aksamitu daje wykonawcy dużą swobodę w wyborze możliwych do osiągnięcia efektów. W zależności od zastosowanego narzędzia i techniki aplikacji można uzyskać wrażenie delikatności i gładkości, ale można również stworzyć wyraźniejsze bardziej strukturalne wykończenia.

To wszystko za sprawą konsystencji. Pierwsze wrażenie po otwarciu puszki zaskakuje – produkt jest bardzo gęsty – wydaje się, że można go stosować prawie jak gotową gładź szpachlową (w istocie szpachla jest jednym z narzędzi możliwych do użycia).

Farba o efekcie aksamitu – sposób nakładania.

Jak wspomniałem w poprzednim akapicie jednym z narzędzi możliwych do zastosowania jest szpachla – w takim przypadku dekorację można formować tworząc na powierzchni wyraźną dla oka fakturę.

Znacznie częściej jednak produkt stosujemy w sposób bardziej tradycyjny używając do nakładania pędzla, gąbki lub rękawicy dekoracyjnej. Możemy wtedy rozprowadzać produkt jak bardziej tradycyjną farbę lub wręcz rozcierać na powierzchni jak bejcę. W takich przypadkach niezbędne będzie rozcieńczenie farby wodą dla uzyskania bardziej płynnej konsystencji.

Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych. Pierwszy jest ładną formą reklamy. Drugi jest nieco bardziej praktyczny i przedstawia różne metody nakładania.

Podsumowanie

Farba o efekcie aksamitu tak naprawdę nie jest już nowością jednak chyba wymagała trochę więcej czasu, aby zadomowić się w świadomości naszych klientów. O ile efekt rosy „zaskoczył” od razu i zyskał wielką popularność to aksamit dopiero w tym sezonie stał się popularny.

Możliwe, że po części za ten stan odpowiada wyższa cena produktu, ale należy przy tym mieć na uwadze, że jest to produkt znacznie bardziej wydajny. W rozrachunku cena za metr kwadratowy równoważy się z efektem rosy. A delikatny styl i elegancja aksamitu nagradza oryginalnością.

Źródła

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ilość głosów:13, Średnia: 4,85 z 5)
Loading...

Leave a Reply