Dulux Grunt Kryjący Podkładowy – nowy konkurent w farbach gruntujących.

Dulux Grunt Kryjący

Dulux Grunt Kryjący Podkładowy to farba gruntująca firmy Akzo Nobel. Farby gruntujące już na dobre rozpowszechniły się na polskim rynku i praktycznie każdy producent farb ma w swojej ofercie dedykowaną pod swoje produkty farbę gruntującą. Pod marką Dulux do tej pory farby gruntującej nie było i najwyższy czas, aby taki produkt się pojawił.

Dulux Grunt Kryjący Podkładowy – parametry.

Wydajność i pojemności.

Dulux Grunt Kryjący Podkładowy to produkt o wyjątkowo dużej jak na farbę gruntującą wydajności, ponieważ każdym litrem według producenta możemy pomalować do 12m2. To więcej, niż standardowe wydajności farb konkurencji, które oscylują w okolicach 8-10m2 z litra.

Dzięki większej wydajności uchodzi na sucho producentowi fakt, że pojemność wiadra farby to 8, a nie 10 litrów. W praktyce wydajność z wiadra gruntu Duluxa to do 96m2, czyli  jest podobna do wydajności wiadra 10 litrów konkurencyjnej farby gruntującej.

Oprócz wiadra 8 litrów dostępna jest także mniejsza pojemność – 3 litry.

Inne parametry.

Nowa farba gruntująca Dulux oczywiście spełnia normy zawartości Lotnych Związków Organicznych. Dodatkowo farba posiada bardzo neutralny, niedrażniący zapach, co również jest bardzo ważne.

Pozostałe parametry takie jak łatwość aplikacji i niski poziom chlapania sprawiają, że pracuje się z tym produktem dosyć przyjemnie.

Nie, grunt Duluxa nie jest farbą o wyjątkowo śnieżnej bieli. Jednak, czy to ma znaczenie w przypadku farby podkładowej? Oczywiście nie powinno mieć żadnego znaczenia. Jednak jeśli chodzi o jakość krycia to Dulux mile zaskakuje serwując ten parametr na wysokim poziomie.

Dulux Grunt Kryjący Podkładowy – podsumowanie.

Farba gruntująca marki Dulux to ciekawa propozycja. Akzo Nobel podszedł do problemu wpasowania swojego gruntu w mocno nasycony rynek kreatywnie. Farba posiada bardzo dobre parametry, a jednak jej cena została ustalona na konkurencyjnym, stosunkowo niskim poziomie. Udało się to połączyć przez obniżenie pojemności wiadra ze standardowych 10 do 8 litrów. Jednocześnie wysoka wydajność farby sprawia, że mniejsza pojemność nie ma takiego dużego znaczenia. Sprytne.

Źródła.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ilość głosów:44, Średnia: 4,16 z 5)
Loading...

Leave a Reply